Wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci z PP Nr 17
2022-02-11 12:08:00

ul. Turystyczna 12

Drodzy CZYTELNICY,
Filia nr 4 zaprasza na kolejną, wystawę prac plastycznych, wykonanych przez dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 17 w Jastrzębiu-Zdroju.

Ilu ludzi może spotkać się na kawie, na tarasie kawiarenki z obrazu Vincenta van Gogh’a?
Jak długą szyję musiałaby mieć żyrafa, żeby zerknąć na czubek Wieży Eiffla, w obrazie Haliny Kulikowskiej?
Ile okien ma „Opera” Franka Myers’a Boggs’a?

Te oraz inne pytania nasuwały się nam w trakcie realizacji kolejnego zadania w ramach projektu eTwinning pt.: „Ile matematyki jest w obrazie?”
Dzieci zgłębiały tematykę architektury w sztuce, a zainspirowane malowniczym obrazem Bengeza Miljenko „Rab”, wcieliły się w rolę architektów, projektując swoje kolorowe domy. Zapraszamy na wystawę!

Książki wykorzystane w projekcie:
Van Gogh, Kamil i słoneczniki / Laurence Anholt
Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści: historia sztuki dla dzieci / Michael Bird
Historia obrazów dla dzieci / David Hockney & Martin Gayford
Obrazy matematyki: z wizytą w muzeum sztuki / tekst: Majungmul