"Muzyczne inspiracje - warsztaty edukacyjne"
2011-10-19 09:31:00

Biblioteka Główna, ul. Wielkopolska 1a

Filia nr 2 "Masnówka", ul. Witczaka 3a

01-31.10.2011r.

„Muzyczne inspiracje – warsztaty edukacyjne” to projekt z zakresu edukacji muzycznej realizowany w październiku 2011r. przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z Biblioteką przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów jastrzębskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Głównym celem projektu jest wspomaganie rozwoju uzdolnień muzycznych młodych ludzi oraz rozbudzanie pasji i zainteresowań artystycznych.

W ramach projektu odbywają się warsztaty muzyczne, artystyczne, warsztaty taneczne z elementami choreografii, zabawy umuzykalniające, warsztaty fotograficzne, konkurs plastyczny oraz lekcje multimedialne promujące kulturę muzyczną.

Projekt  „Muzyczne inspiracje – warsztaty edukacyjne” zakończy się imprezą finałową 25 października o godz. 18:30 w Bibliotece Głównej, ul. Wielkopolska 1a.

Podczas imprezy wystąpi włoski perkusista Flavio Li Vigni, odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Muzyka i obraz”, muzyczna niespodzianka oraz prezentacja prac uczestników warsztatów artystycznych.

Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie.