Wiolonczele na start!

Mediateka
ul. Opolska 1b

KIAN SOLTANI, 2 CELLOS, APOCALYPTICA

2 Cellos to duet chorwackich wiolonczelistów prezentujący swój unikalny styl muzyczny łącząc w sobie najlepsze cechy muzyki klasycznej, filmowej, pop i rocka. Niezależnie od tego czy grają Bacha, Vivaldiego czy szaleją na scenie prezentując utwory rockowe zachwycają swoim muzycznym kunsztem.

Kian Soltani - okrzyknięty przez The Times „niezwykłym wiolonczelistą” i opisany przez Gramophone jako „czysta doskonałość”, uznawany jest za jednego z najbardziej fascynujących wiolonczelistów młodego pokolenia. Słuchanie go to wielka przyjemność.

Apocalyptica  założona przez paru zakochanych w heavy metalu absolwentów Akademii Sibeliusa w klasie wiolonczeli. Sukces zyskali dzięki płycie wypełnionej coverami Metalliki, którą później mieli okazję  supportować.  Wielu próbowało łączyć metal z muzyką poważną ale oni robią to wspaniale a ich popularność na świecie utrzymuje się na niesłabnącym, wysokim poziomie.

Prześliczni wiolonczeliści „ do wzięcia” w Mediatece.