Japonia i jej koty - wirtualne spotkanie z Adrianną Wosińską
2022-04-12 09:25:00

21.04.2022 r., godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie

Jeśli interesuje Was Kraj Kwitnącej Wiśni, kochacie koty i literaturę koniecznie weźcie udział w wirtualnym spotkaniu inspirowanym kwietniową premierą książki Makoto Shinkai, Naruki Nagakawy „Ona i jej kot” wydanej przez BoWiem.
Koty bardzo często pojawiają się w kulturze japońskiej, odnajdziemy je w literaturze, malarstwie, rzeźbie, grafice. Będą przynosić szczęście – tak jak maneki neko albo wręcz przeciwnie, będą uosabiać demoniczne moce.
Wspólnie z Adrianną Wosińską redaktor naczelną Torii - magazynu poświęconego kulturze japoński oraz Joanną Julią Sokołowską, autorką bloga podróżniczego „Byłem tu. Tony Halik.” oraz współprowadzącą podcastu „O Japonii” poszukamy kotów w literackich opowieściach – m.in. Serii z Żurawiem i zbiorze opowiadań „Miasto kotów” i w ciekawych kocich miejscach turystycznych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jaki jest stosunek Japończyków do kotów i skąd się wzięła ich niezwykła popularność.

Na spotkanie zapraszamy 21 kwietnia o godz. 18:00 na Facebook @biblioteka.jastrzebie@bo.wiem.wuj @MagazynTorii @bylemtutonyhalik.