Filia nr 2 w kwietniu poleca

Filia nr 2, Masnówka
ul. Witczaka 3a
tel. 32 476 13 61

Wraz z nadejściem wiosny polecamy różne poradniki dla zapalonych działkowiczów oraz dla ogrodników dużych i małych. Dla tych co wolą patrzeć na kwiaty ale niekoniecznie je uprawiać znajdą się książki z pięknymi kwiatowymi okładkami oraz to jak wykonać piękne aranżacje i ozdoby. A chętnych znajdą się oczywiście gry planszowe z kwiatowymi pionkami i nie tylko.

7.04. Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Celem święta jest zwrócenie uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne na świecie.

11.04. 15 rocznica śmierci Kurta Vonneguta

Kurt Vonnegut był amerykańskim pisarzem i publicystą, tworzył literaturę post modernistyczną i science fiction. Vonnegut lubił prowokować, bezustannie bawił się formą, prowokował czytelnika, wciągał go w literackie pułapki i kpił z niego. Często ozdabiał swoje teksty własnymi, prymitywnymi rysunkami. Do najsłynniejszych dzieł należą: Rzeźnia numer pięć, Kocia kołyska czy też Śniadanie mistrzów.

22.04. Dzień Ziemi

22 Kwietnia w Polsce obchodzony jest Dzień Ziemi, święto to ma na celu promowanie postaw proekologicznych i jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi ma każdy człowiek.