Spotkanie z Jarosławem Kretem

Biblioteka Główna

ul. Wielkopolska 1a

16.11.2011r., godz. 18:00

16 listopada gościem Biblioteki był Jarosław Kret - znany dziennikarz telewizyjny, fotoreporter i podróżnik.
Podczas spotkania opowiadał o początkach swojej kariery, ciekawostkach podróżniczych oraz o genezie książek "Mój Egipt", "Moje Indie" oraz "Planeta według Kreta". Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak ważną rzeczą w życiu podróżnika jest umiejętność porozumiewania się i znajomość zwyczajów panujących w danym kraju. Impreza zakończyła się pokazem zdjęć z Madagaskaru.
Spotkanie było również okazją do zakupu książki z autografem autora.

Jarosław Kret jest również autorem licznych reportaży, filmów dokumentalnych oraz książek o tematyce podróżniczej. W latach 1993-1995 pracował jako dziennikarz i reporter, a przez rok był prezenterem Teleexpressu. Prowadził autorskie programy podróżnicze, obecnie prowadzi nadawany w TVP Info program „Planeta według Kreta”. Współtworzył polskie wydanie magazynu National Geographic. Od 2002 r. na antenie TVP prowadzi prognozę pogody.