W maju Filia nr 4 poleca
2022-05-04 18:07:00

ul. Turystyczna 12

LUBICIE POWIEŚCI Z HISTORIĄ W TLE?
JEŚLI TAK, TO KONIECZNIE SIĘGNIJCIE PO PRZEJMUJĄCĄ SAGĘ „EMIGRANCI”, NAPISANĄ PRZEZ SABINĘ WASZUT.

Cała seria składa się z trzech tomów.
Akcja pierwszego z nich rozpoczyna się w Galicji, w roku 1902. Poznajemy w nim  rodzinę Gajdów,  sprzedających cały swój dobytek, by dla poprawy życiowej sytuacji móc wyemigrować do „lepszego świata” – Brazylii oraz ich dalsze, dramatyczne losy w nowej rzeczywistości.
Drugi  tom - Lata 20. XX wieku – czas przemian, niepokojów i rosnących nadziei oraz górnicza rodzina Bednarzy ze Śląska, szukająca szczęścia na obcej ziemi.
I trzeci tom, w którym bohaterowie zostawiają swój dom, tym razem nie dlatego, że podążają za pragnieniem lepszego życia, ale zmuszeni są opuścić go wskutek wojny. Wyruszają w drogę, do miejsca budzącego jedynie strach i grozę, zamiast nadziei. Powieść porusza historią, zwłaszcza dziś niestety, nad wyraz aktualną!!!

Cudowna i wzruszająca saga Sabiny Waszut, to naprawdę wspaniała lektura, poruszająca i zmuszająca do refleksji, nad dramatem życia w ciągłym strachu, w obcym i często nieprzyjaznym świecie...

Gorąco polecamy i zapraszamy.