Tydzień Bibliotek w Filii nr 5
2022-05-13 12:28:00

ul. Jasna 1a
tel. 32 475 25 51

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Filii nr 5 przebiegał pod hasłem: „Biblioteka - świat w jednym miejscu”. W tym tygodniu, po dwóch latach przerwy odwiedziły nas przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 15, które uczestniczyły w warsztatach literacko- plastycznych: „Wieża z książek”. Podczas spotkania oprócz głośnego czytania, nie zabrakło również elementów zdrowej rywalizacji przy budowie najwyższej wieży. Na zakończenie dzieci wykonały papierowe sowy. W Tygodniu Bibliotek do placówki zawitali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. ks. Prof. J. Tischnera, którzy uczestniczyli w warsztatach literacko-edukacyjnych „Tam, gdzie zaczyna się mój świat”. Dzieci wysłuchały historii o zaginionym wilku, rozwiązały bajkową krzyżówkę. Wiele pozytywnych emocji dostarczyły wyścigi książek oraz zabawa z magicznym pudełkiem. Nie zabrakło również pracy plastycznej w postaci papierowego wilka.

W Tygodniu  Bibliotek odwiedzili nas również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. J. Kukuczki, którzy uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych zatytułowanych: „Biblioteka – świat w jednym miejscu” podczas których poznali budowę i różne formy książek. Uczestnicy zajęć rozwiązali również biblioteczną krzyżówkę oraz wykonali kolorowe sowy.