LITERACKA NOC KUPAŁY

01.06.2022 r. godz. 16:00
Park Zdrojowy
ul. Witczaka 3a

1 czerwca od godz. 16:00  zapraszamy na wydarzenie plenerowe LITERACKA NOC KUPAŁY.

Działania w ramach tego wydarzenia stanowić będą podsumowanie spotkań i warsztatów poświęconych literaturze nawiązującej do dziedzictwa polskiego romantyzmu.

W ramach imprezy odbędą się:

Warsztaty florystyczne podczas których uczestnicy dowiedzą się jak odpowiednio dobierać kwiaty, w jaki sposób pleść wianki i jaką technikę zastosować aby efekt końcowy był satysfakcjonujący.

Warsztaty zielarskie podczas których uczestnicy przekonają się, że prawie wszystko to co znajduję się w zasięgu naszej ręki, czyli zielone trawy, liście, chwasty można wykorzystać do przygotowania posiłków, leków bądź kosmetyków. Warsztaty dostarczą wiedzy na temat przepisów na przetwory, octy czy nalewki lecznicze. Uczestnicy nauczą się rozpoznawać najpopularniejsze gatunki wykorzystywane w zielarstwie oraz kuchni.

Sztuka wyplatania z wikliny – warsztaty wiklinarskie.

Warsztaty tworzenia słowiańskich lalek.
Podczas warsztatów uczestnicy ze skrawków materiałów, tasiemek, koronek wykonają niepowtarzalne lalki motanki, które odgrywały ważną rolę w wierzeniach dawnych Słowian.

Warsztaty bibułkarskie tworzenia kwiatów.
Podczas warsztatów uczestnicy stworzą oryginalne bibułkowe kwiaty, które tematycznie nawiązują do charakteru i klimatu imprezy.

Koncert zespołu DAJ OGNIA grającego historyczne melodie na instrumentach tradycyjnych przeplatając tradycje muzyczne Polski i Skandynawii. Zespół tworzą krakowscy muzycy folkowi, którzy zadebiutowali podczas konkursu Scena Otwarta podczas festiwalu Mikołajki Folkowe 2018, na którym otrzymali wyróżnienie. Zespół działa we współpracy z Muzeum Krakowa, regularnie grywa również na festiwalach historycznych w Polsce - np. podczas Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin.