`BEZPIECZNE WAKACJE` - SPOTKANIE Z POLICJANTEM
2022-06-23 13:28:00

ul. Opolska 1b
tel. 32 470 11 83

W ostatnim tygodniu roku szkolnego Filię nr 1 odwiedzili uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 19. Dzieci uczestniczyły w spotkaniach „Bezpieczne wakacje”, które poprowadził  policjant Robert Szablicki z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Przypomniał dzieciom ogólne zasady bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego, m.in. jak bezpiecznie poruszać się po przejściach dla pieszych, jak należy się zachować i czego nie należy robić w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą. Opowiedział o tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach oraz jak ważne jest odpowiednie zachowanie, kiedy dziecko się zgubi.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniach, zadawały pytania i dzieliły się swoimi historiami.

Przed wyjściem z biblioteki każdy uczeń otrzymał w prezencie paski odblaskowe i zawieszki.