Mikołajowe poszukiwania
2011-11-28 10:15:00

ul.Wielkopolska 1a

08.12.2011r., godz. 17:00

8 grudnia w Bibliotece Głównej odbyło się przedstawienie teatralne "Mikołajowe poszukiwania" w wykonaniu zespołu Duo-Fix.  To opowieść, której akcja rozgrywa się w bajkowej krainie elfów, gdzie Mikołaj i jego pomocnicy przygotowują się do Świąt. Atmosferę przygotowań świątecznych zakłócają  nieoczekiwane kłopoty. Dwa niesforne elfy Mikiki i Irini opuściły krainę elfową i pozostawiły Mikołaja samego z wszystkimi przygotowaniami do podróży świątecznej. Pojawia się także trzeci elf - Tilili z listem, w którym Mikołaj zwraca się z prośbą do dzieci o pomoc. Dzieci oczywiście chętnie zgodziły się pomóc Mikołajowi, ale - jak się okazało - nie było to takie proste, ponieważ musiały wykazać się wieloma sprawnościami. W kolejnych piosenkach i zabawach prowadzonych przez elfy, dzieci uczyły się nowych umiejętności, które pozwoliły im zostać małymi "elfikami-pomocnikami".

Podczas trwania imprezy uroczyście rozstrzygnięto IX edycję konkursu plastycznego Z Aniołem odkrywam swoje pasje. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Laureatami konkursu zostali:

Karolina Morys – Przedszkole Publiczne nr 10

Martyna Próchnicka – Przedszkole Publiczne nr 18

Jessica Brachman – Przedszkole Publiczne nr 15

Wojciech Gojowy – Przedszkole Publiczne nr 17

Marcelina Sobczyk – Szkoła Podstawowa nr 9

Natalia Dolata – Szkoła Podstawowa nr 5

Jakub Porębski – Szkoła Podstawowa nr 3

Patrycja Sobierańska – pracownia plastyczna Miejskiego Ośrodka Kultury

Damian Chałasiewicz – Szkoła Podstawowa 3

Monika Suchocka –  pracownia plastyczna Miejskiego Ośrodka Kultury

Weronika Skonieczna – pracownia plastyczna Miejskiego Ośrodka Kultury