Porozmawiajmy o książkach: `Pusty las` Moniki Sznajderman
2022-07-08 12:16:00

27.07.2022 r.  godz. 18:00

W środę, 27.07.2022 r. o godz. 18:00 zapraszamy na wakacyjne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z książką Moniki  Sznajderman „Pusty las”. Autorka znana jest czytelnikom z m. in. książek „Zaraza”, „Współczesna Biblia Pauperum”, „Błazen”, „Fałszerze pieprzu”, jest też współautorką i redaktorką kilku innych pozycji, głównie wydanych przez Wydawnictwo Czarne, które prowadzi od 1996 r. Warszawianka, od trzydziestu lat mieszka w Beskidzie Niskim. Poznając trudną i burzliwą historię ludności, zamieszkującej malownicze tereny Podkarpacia, Monika Sznajderman stara się przywrócić, czy ocalić od zapomnienia smutne, niekiedy tragiczne wydarzenia ostatniego stulecia. Natomiast prowadzący spotkanie, rodowity od pokoleń mieszkaniec Beskidu Niskiego, postara się znaleźć jasne strony dziejów tych okolic, jego zdaniem najpiękniejszych na świecie… Ciekawostek, anegdot i wspomnień można będzie posłuchać podczas spotkania DKK, na które serdecznie Państwa zapraszamy!