Młodzieżowa aktywacJA
2022-07-22 10:16:00

lipiec - grudzień 2022

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Fundacji Empiria i Wiedza w programie InwestorJA w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju od lipca do grudnia 2022 r. będzie realizowany projekt „Młodzieżowa aktywacJA"

Głównym celem projektu jest przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych dotyczących nauki samokontroli, samoregulacji, warsztatów efektywnego uczenia się oraz warsztatów związanych z wchodzeniem na rynek pracy i kształtowaniem umiejętności komunikacyjnych.

Młodzieżowa aktywacJA jest odpowiedzią na współczesne potrzeby młodych ludzi. Udział w warsztatach pomoże im zapewnić lepszy start w dorosłe życie i pomóc odnaleźć się w każdej sytuacji poprzez rozwój kompetencji społecznych, takich jak: umiejętność nawiązywania relacji z innymi i podejmowanie konstruktywnych interakcji z otoczeniem oraz umiejętność autoprezentacji.

Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych trenerów a każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz materiały poszkoleniowe, z których będzie mógł korzystać w przyszłości.

PLAN DZIAŁAŃ:

27.10.2022 r. 8:30 - 11:30

Kariera, gotowi, start!

Debiut na rynku pracy nie jest łatwy. Większość pracodawców poszukuje ludzi z przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Jak przekonać rekruterów, że warto zaprosić nas na rozmowę? I jak podczas rozmowy rekrutacyjnej pokazać siebie od najlepszej strony? Szkolenie będzie miało formę warsztatową. Uczestnicy dowiedzą się, jak samodzielnie stworzyć oryginalne CV w bezpłatnym programie CANVA oraz jak przygotować się na najtrudniejsze pytania HR-owców.

15.11.2022 r. 8:30 - 11:30

Mądre emocje – nauka samokontroli i samoregulacji

Nauka samokontroli i samoregulacji to jedne z najbardziej wspierających w dorastaniu umiejętności. W czasie praktycznych warsztatów zajmiemy się nie tylko nauką kontroli trudnych emocji, takich jak złość, smutek, czy strach, ale przede wszystkim zajmiemy się skuteczną samoregulacją, czyli zauważaniem, rozumieniem i opiekowaniem się swoimi emocjami.

16.11.2022 r. 8:30 - 11:30

”10 nawyków skutecznego nastolatka” - jak przygotować się do szczęśliwego życia w XXI wieku

W absolutnej czołówce kompetencji przyszłości znajdują się między innymi kompetencje społeczne i emocjonalne. Jako dorośli nieustająco zadajemy sobie pytanie, na jaką wersję przyszłości przygotowujemy nasze dzieci i młodzież. W czasie szkolenia przyjrzymy się 10 nawykom, które warto rozwijać, aby podnosić swoją skuteczność w dorosłym życiu. W praktyczny sposób omówimy też to, jak dorosły może w tym procesie wspierać nastolatka, z poszanowaniem jego samodzielności i potrzeby autonomii.

24.11.2022 r. 16:00 - 19:00

Efektywne uczenie się - warsztaty dla młodzieży

kompetencje przyszłości pokazują, że elastyczność uczenia się, a więc szybkie uczenie się nowych rzeczy a potem ich oduczanie i uczenie kolejnych, będzie kluczowe w odnalezieniu się w przyszłym świecie. Jak zatem rozpoznawać swoje kompetencje uczenia się i je rozwijać? Na naszych praktycznych warsztatach zajmiemy się tworzeniem indywidualnych strategii uczenia się, aby dać sobie największe szanse wspaniałego rozwoju w przyszłości.