„SMERFNE FERIE Z BIBLIOTEKĄ”
2012-01-04 10:41:00

Ferie z Biblioteką to cykliczna impreza organizowana każdego roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju.

Głównym celem ferii jest zorganizowanie czasu wolnego dla dzieci nie wyjeżdżających na okres zimowej przerwy z miasta. Hasłem tegorocznych spotkań były Smerfne ferie. Przez dwa zimowe tygodnie uczestnicy warsztatów stali się badaczami historii niebieskich stworków – poznali sylwetkę autora, historię Smerfowego Rodu oraz wybrane przygody małych bohaterów. Podczas spotkań promowana była akcja głośnego czytania, podczas której dzieci poznawały kolejne Smerfne przygody. Oferta wypożyczalni skierowana była dla przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym.
Dla najmłodszych przeznaczone były codzienne poranne spotkania, podczas których dzieci poznawały Smerfne historie. Bohaterem każdej historii był jeden z mieszkańców wioski np. Harmoniusz, Ważniak, Smerfetka. W czasie drugiej części spotkania dzieci tworzyły obrazki prezentujące tych bohaterów.
Starsze dzieci uczestniczyły w dwugodzinnym bloku warsztatów, który obejmował twórcze zabawy, warsztaty plastyczne, pokazy multimedialne, seanse bajkowe oraz warsztaty interaktywne.
Podczas twórczych warsztatów oraz warsztatów plastycznych dzieci wykonały makietę Smerfnej wioski, postać ulubionego Smerfa, portret Zakochanej Hogaty oraz Smerfne girlandy i rysunki przedstawiające zamek Gargamela.
Urządzono Smerfne karaoke, podczas którego każdy mógł się popisać swoimi umiejętnościami wokalnymi prezentując własne wykonanie ulubionych piosenek.
Kolejnym punktem przygotowanym dla najmłodszych były popołudniowe seanse filmowe prezentowane w cyklu Smerfne kino. Podczas tych spotkań wyświetlano wybrane odcinki serialu o Smerfach. Spotkania okazały się doskonałą zabawą dla dzieci oraz dla towarzyszących im opiekunom.
Ferie zakończyła huczna Smerfna imprezka, czyli karnawałowy bal przebierańców dla dzieci. Ze względu na duże zainteresowanie tą imprezą zorganizowano dwa równolegle odbywające się imprezy – jedną dla przedszkolaków a drugą dla dzieci w wieku szkolnym. Dla dzieci zorganizowano różne zabawy taneczne, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Nie zapomniano również o smakołykach, którymi poczęstowano wszystkich uczestników zabawy.
Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich przygotowanych dla nich atrakcjach. Spotkania w Bibliotece były czasem dobrej zabawy, śmiechu i radości.

Zobacz galerię zdjęć z balu na zakończenie ferii