Filia nr 4 we wrześniu poleca

ul. Turystyczna 12

We wrześniu
FILIA NR 4 POLECA
książki poświęcone nauce ... czytania, w związku ze ŚWIATOWYM DNIEM UMIEJETNOŚCI CZYTANIA przypadającym na 8 WRZEŚNIA.

Jest to dzień mający zwrócić uwagę na fakt, jak istotna w otaczającej nas aktualnie rzeczywistości, jest umiejętność pisania i czytania.

Bez wątpienia, czytanie to wspaniała przygoda i zabawa zarazem!!!
Uczy myślenia! Pobudza wyobraźnię! Rozwija emocje! Poszerza słownictwo!

W Bibliotekach dostępny jest bardzo duży wybór książek, odpowiednich do nauki czytania.
Polecamy w tym miejscu, serie książek do samodzielnego czytania: np. „CZYTAM SOBIE”; „CZYTAM SAM”; „KSIĄŻKOŻERCY”; „CZYTAMY BEZ MAMY”; „CZYTAM I GŁÓWKUJĘ”; ”PIERWSZE CZYTANKI” itd.

Wszystkie pozycje zostały stworzone z myślą o dzieciach, dlatego dla ich komfortu teksty prezentowane są z wykorzystaniem dużej czcionki, a dodatkowo wzbogacono je ładnymi ilustracjami.
Dzięki temu, a również ciekawym przygodom, będącym tematem tych książek, wzrasta motywacja dzieci do nauki czytania, a rodzice znajdują wsparcie, w tej niełatwej sztuce rozwijania wspomnianych umiejętności.