DUCHY POETÓW - koncert w wykonaniu MARCINA STYCZNIA
2022-09-14 09:26:00

01.10.2022 r. godz. 19:00

NOC BIBLIOTEK

„Duchy Poetów” to zapis rozmów Ernesta Brylla i Marcina Stycznia o poetach, których Bryll znał za życia – tych znanych: Stanisław Grochowiak, Władysław Broniewski, Tadeusz Nowak, ks. Jan Twardowski, czy Julian Przyboś oraz takich, którzy nie zapisali się mocniej w historii literatury: Marian Ośniałowski, Stanisław Swen Czachorowski, Mieczysław Czychowski, Jakub Zonszajn. Wszyscy oni przyśnili się Bryllowi po śmierci a ten zaprosił ich do swojej poezji. Marcin Styczeń odpowiedział na głos Duchów Poetów komponując muzykę do wybranych ich utworów.

Muzykiem towarzyszącym będzie Tomasz Pfeiffer.

Marcin Styczeń -pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Pracuje także jako lektor. Jego głos można usłyszeć w wielu reklamach radiowych i telewizyjnych.