"Przez Karakorum w marzenia" – spotkanie z Mieczysławem Bieńkiem
2012-01-25 10:49:00

08.02.2012r., godz. 18:00

Dnia 08.02.2012 r. w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie ze śląskim podróżnikiem Mieczysławem Bieńkiem „Przez Karakorum w marzenia”.

Mieczysław Bieniek – były górnik, podróżnik, autor interesujących książek „Z Hajerem na kraj Indii” oraz  „Hajer jedzie do Dalajlamy” – zasłynął swoją szaloną podróżą do Indii. Podróż ta była  formą terapii po wypadku, któremu uległ w kopalni. Ta pierwsza wyprawa pociągnęła za sobą kolejne: do Papui i Nowej Gwinei, Chin, Birmy, Sudanu, Etiopii, Boliwii, Ekwadoru i Kolumbii.

Podczas spotkania podróżnik udowodnił, że  nie boi się wyzwań i nieznanych miejsc. W barwny i humorystyczny sposób opowiedział o podróżach po Indiach i swoim spotkaniu z Dalajlamą. Opowieści towarzyszył pokaz slajdów, obrazujący piękne miejsca odwiedzone przez „Hajera”.  Po tym niezwykłym spotkaniu, każdy uczestnik zamarzył o dalekich wyprawach.