„Bezpieczny Internet w Bibliotece”
2012-02-01 10:57:00

13-24.02.2012r.

„Bezpieczny Internet w Bibliotece” pod takim tytułem w lutym w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywały się warsztaty promujące działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Celem zajęć było także zaznajomienie osób dorosłych, rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W programie znalazły się znalazły się warsztaty edukacyjne i warsztaty grafiki komputerowej dla najmłodszych, wykłady i lekcje multimedialne dla młodzieży oraz praktyczne zajęcia internetowe dla dorosłych.

Wszystkie zajęcia odbywały się w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu organizowanej w tym roku pod hasłem „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!”

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta.