W grudniu Filia nr 16 poleca
2022-12-06 13:04:00

ul. Marusarzówny 29
tel. 32 473 34 43

Na długie jesienne wieczory polecamy powieść  Karoliny Wilczyńskiej „Lato do wynajęcia”.

Bohaterami książki  są absolwenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Irena Melania, Wiesława, Józef i  Kazimierz. Nadchodzące wakacje nikogo z nich specjalnie nie cieszyły.  Zajęcia na uniwersytecie były dla tej grupy seniorów nie tylko okazją do nauki. Zaczynają więc szukać sposobu, aby wypełnić nadmiar wolnego czasu. To właśnie wtedy Wiesia proponuje, by dać ogłoszenie o babciach i dziadkach do wynajęcia. Choć początkowo grupa jest sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, szybko przekonuje się, że to perspektywa zrobienia czegoś ciekawego . Seniorzy oferują więc swój czas, doświadczenie życiowe, mądre rady i chęć opieki. Czy znajdą się chętni, by wypożyczyć bohaterów „Lata do wynajęcia”?