Biblioteka - miejsce bezpiecznego internetu!
2012-03-05 11:04:00

Biblioteka Główna i Filie
01.03-21.04.2012r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju włączyła się w ogólnopolską kampanię pod nazwą "Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu", której inicjatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do skorzystania z bezpłatnego kursu w Bibliotece.

Internet daje swobodny dostęp do informacji, wiedzy i kultury, ale może być także źródłem zagrożeń, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie młodych osób do korzystania z sieci – wykształcenie u nich właściwych nawyków i bezpiecznych zachowań w Internecie

Proponowane kursy e-learning to nauka bezpiecznego korzystania z Internetu:
- "3…2…1 Internet" dla uczniów klas IV-VI wykorzystujące kreskówki i inne formy edukacji przez zabawę. Morał płynący z każdego odcinka prezentowany jest przez kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca.
- "W Sieci" dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiające zagadnienia bezpieczeństwa w Internecie w konwencji talk-show. W roli prowadzącej program występuje piosenkarka Ewa Farna.

Kursy prezentują takie zagadnienia, jak:
- cyberprzemoc - jak uniknąć nękania lub szantażowania przy użyciu Internetu,
- kontakty online - jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie,
- ochrona prywatności - o możliwych konsekwencjach umieszczania w Internecie zbyt wielu informacji na swój temat,
- poszanowanie własności intelektualnej,
- uzależnienie od Internetu.

Zapraszamy!

tel. 32 471 67 68 w.38