NIEBIESKA NIEDŹWIEDZICA - Filia nr 9
2022-12-21 10:27:00

ul. Wodeckiego 2
tel. 32 475 25 52

„Niebieska niedźwiedzica” – to książka o TOLERANCJI, według czytelników najlepsza  książka dla dzieci 2012 roku.

Książka znalazła się w „Złotej Dwudziestce” najlepszych książek w plebiscycie na najlepszą książką dla dzieci i młodzieży polskich autorów z okazji 20 - lecia kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Książka uczy empatii, szacunku dla odmienności, poszanowania uczuć, a przede wszystkim tolerancji i sprzeciwiania się prześladowaniom. Celem zajęć było propagowanie akceptacji  różnorodności.

Podczas zajęć dzieci poznały historię małej Azul, która różni się od innych niedźwiedzi wyglądem – bo jest niebieska.  Z jakimi problemami musiała się mierzyć ze względu na swoją  odmienność?. Dowiedziały się co znaczy „Tolerować kogoś” – akceptować, nie odrzucać,  traktować wszystkich otwarcie i jednakowo uprzejmie, bez względu na kolor skóry, wygląd, bo „Wszyscy jesteśmy tacy sami, mimo, że różnimy się miedzy sobą”.