"Tydzień z Internetem"
2012-03-21 11:14:00

27-29.03.2012r., godz. 17:00

W dniach 27-29 marca 2012r. Biblioteka dołączyła do ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem”. W ramach tego wydarzenia zorganizowano następujące spotkania:
27 marca 2012r. „W 80 minut dookoła świata” – czyli wirtualna podróż po wielu kontynentach.
28 marca 2012r. „Zasadź drzewo w Internecie” – spotkanie polegające na stworzeniu drzewa genealogicznego rodziny za pomocą narzędzi internetowych.
29 marca 2012r. „Rozgrzewka przed Euro 2012” – turniej wiedzy o piłce nożnej wykorzystujący zasoby internetowe.

„Tydzień z Internetem” jest koordynowany przez Telecentre-Europe – organizację pozarządową zrzeszającą sieci telecentrów z różnych krajów. Kampania ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości Internetu. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), a partnerami są: firmy Microsoft, UPC i Telekomunikacja Polska, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Federacja Inicjatyw Oświatowych, Fundacja Matematyków i Informatyków Niesprawnych Ruchowo oraz Związek Harcerstwa Polskiego.
Przedsięwzięciu patronuje koalicja „Dojrz@łość w sieci”, działająca na rzecz zachęcenia osób starszych do aktywnego korzystania z Internetu.
Hasłem przewodnim kampanii „Tydzień z Internetem 2012” jest aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa.
Na potrzeby akcji zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu będzie można poznać liczbę jej uczestników we wszystkich krajach. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 112 tysięcy osób z blisko 30 krajów, w tym niemal 7 tysięcy z Polski (zajęliśmy czwarte miejsce). W tym roku „Tydzień z Internetem” odbył się w ponad 50 krajach.