Porozmawiajmy o książkach: Marcin Wilk „Kwiatkowska. Żarty sie skończyły”
2023-02-01 12:21:00

14.02.2023 r. godz. 18:00

14.02.2023 r. (Walentynki!) o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie w ramach cyklu Dyskusyjny Klub Książki.
Spotkanie poświęcone będzie postaci Ireny Kwiatkowskiej. Któż z nas, pamiętających czasy PRL-u, nie zachwycał się rolami Pani Ireny w „Wojnie domowej”, „Czterdziestolatku”, Kabarecie Dudek i Starszych Panów, radiowym „Podwieczorku przy mikrofonie”. Mało kto wie, że kariera Kobiety Pracującej rozpoczęła się w 1935 roku (!), podczas okupacji była żołnierzem AK, łączniczką podczas powstania warszawskiego, a tuż po wojnie namówiona przez Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego związała się z Teatrzykiem Zielona Gęś.  Od 1948 roku Irena Kwiatkowska grała w teatrach warszawskich (w sumie wystąpiła w ponad stu rolach). Książka Marcina Wilka jest śmiałą, opartą na niepublikowanych dotąd pamiętnikach, dokumentach, listach i fotografiach biografią artystki, uważanej powszechnie za dobro narodowe sceny polskiej.
Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość wymienić swoje uwagi i opinie nt. czarującej bohaterki i samej książki.
Serdecznie zapraszamy!