HUMOREM I (U)ŚMIECHEM - wystawa ilustracji do książki Szymona J. Wróbla
2023-02-14 10:53:00

Galeria "Pod Sową"
LUTY 2023

Zapraszamy na wystawę karykatur autorstwa Szymona Teluka, będących ilustracjami do książki „Humorem i (u)śmiechem” Szymona Wróbla.

„Humorem i (u)śmiechem” to książka, na którą składają się przeplatane kultowymi żartami wywiady, barwne i często zaskakujące historie niezwykłych ludzi. Wszystkich bohaterów w różny sposób łączy humor i (u)śmiech.

Na wystawie prezentowani są  są m.in. profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Abelard Giza, Krzysztof Wielicki, Krzysztof Skiba, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Kamil Nosel i wielu innych.

Szymon Teluk – rysownik, karykaturzystą, malarz i autor komiksów. Od 2013 roku współpracuje z Ośrodkiem Postaw Twórczych we Wrocławiu, gdzie prowadzi pracownię Komiksu i podstaw ilustracji, w ramach której odbywają się kursy i warsztaty poświęcone tej tematyce.

Wystawę będzie można oglądać do końca lutego br.