WIECZÓR KOBIET
2023-02-17 10:12:00

09.03.2023 r.  godz. 18:00

Zapraszamy na wyjątkowe, bo z wyjątkowymi kobietami, spotkanie z okazji Dania Kobiet.
9 marca będziemy gościć Magdalenę Grzebałkowską i Ewę Winnicką, które opowiedzą z humorem  i dystansem o tym, jak się starzeć bez godności.

Wydarzenie zogniskowane będzie wokół najnowszej książki autorek pt. „Jak się starzeć bez godności” i podcastu o tym samym tytule.

Na spotkanie z reporterkami zapraszamy w czwartek 9 marca o godz. 18:00 do Biblioteki Głównej, ul. Wielkopolska 1a.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorek i otrzymania autografu lub dedykacji.

Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka „Gazety Wyborczej”, specjalizująca się w reportażu biograficznym i historycznym. Laureatka nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Autorka bestellerowych biografii: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny” czy „Komeda. Osobiste życie jazzu’, a także reportaży historycznych: „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia” i „1945. Wojna i pokój”, za który otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Nike.

Ewa Winnicka – polska dziennikarka, reporterka, autorka książek: „Londyńczycy”, „Nowy Jork zbuntowany”, „Angole”, „Milionerka”, „Był sobie chłopczyk” oraz „Greenpoint”. Współautorka książek Głosy i Władcy strachu (napisanych wspólnie z Dionisiosem Sturisem), a także 1968 (z Cezarym Łazarewiczem). Trzykrotna laureatka nagrody Grand Press, laureatka Nagrody Gryfia, nagrody dla najlepszej książki roku przyznawanej w ramach Festiwalu Reportażu w Lublinie oraz nagrody MediaTory. Otrzymała również nominacje do Nagrody Nike, Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.