MALARKI REGIONU – WYSTAWA FOTOGRAFII SYMPATYCZNEGO KLUBU FOTOGRAFICZNEGO W RYBNIKU
2023-03-01 11:12:00

Galeria „Pod Sową”

MARZEC 2023

Malarki Regionu to tytuł wystawy fotografii Sympatycznego Klubu Fotograficznego w Rybniku, którą od 1 do 31 marca można oglądać w Galerii „Pod Sową”

Fotografie prezentują członkinie Zespołu Malarskiego Twórców Nieprofesjonalnych „Oblicza” działającego pod egidą Teatru Ziemi Rybnickiej.

Sympatyczny Klub Fotograficzny powstał z potrzeby realizacji pasji fotograficznej. Założycielami klubu są sympatyczni rybniczanie. Stąd też wzięła się nazwa klubu.

Sympatyczną atmosferą i humorem chcemy zarażać kolejne pozytywnie zakręcone osoby, które patrzą na świat przez różowe obiektywy.

Klub działa pod życzliwymi skrzydłami Teatru Ziemi Rybnickiej

Zespół Malarski Twórców Nieprofesjonalnych „Oblicza” istnieje od września 1980 r.
W ciągu 25-ciu lat swojej działalności Zespół „Oblicza” skupił miłośników malarstwa o różnych zawodach, o różnym wykształceniu i wieku (od 15-tu do 90-ciu lat), a także o różnych sposobach przekazywania swoich malarskich spostrzeżeń i doznań, tj: od realistycznych rejestracji bodźców czysto optycznych, po deformację i filozoficzne refleksje.
Tak zróżnicowaną grupę połączyła nie tylko chęć malowania, ale także atmosfera życzliwości, wzajemnego zrozumienia i akceptacji, jaką wprowadził założyciel i prowadzący Zespół artysta malarz Ś.P. Marian Rak.

Działalność grupy nie ogranicza się jedynie do zajęć w pracowni. Organizowane
są plenery malarskie, pozwalające poznać i przeżywać uroki przyrody, uroki Ziemi Śląskiej – Ziemi Ojczystej. Twórcy obcując z przyrodą, i architekturą, utrwalają zabytki kultury śląskiej, małe kapliczki, kościółki, stare chaty i zagrody oraz dzikie zakątki, ulegające stopniowej degradacji i zapomnieniu. Atmosferze skupionej pracy towarzyszy duża dyscyplina, samokrytycyzm i zdrowa rywalizacja.

Obecnie zajęcia prowadzone są przez instruktorkę Barbarę Budkę.