Wystawa fotoprzyrodicza - Adam Kot

GALERIA DA VINCI
Filia nr 2 "Masnówka"
Marzec 2023

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na wystawę fotoprzyrodniczą, prezentującą unikatowe zdjęcia niezwykle dynamicznego polskiego,  ptasiego świata.

Adam Kot autor prezentowanych prac,  laureat wielu nagród  m. in  National Geografic tak pisze o swojej pasji.:

"Fotografia to moja największa  pasja . Jeszcze w latach szkolnych gdy królowała fotografia analogowa i czarno biała, cieszyło mnie, gdy rezultaty pracy pojawiały się stopniowo w oparach wywoływaczy. Jednak trzeba iść z duchem czasu a fotografia cyfrowa stworzyła ogromne możliwości (…)

Fotografią ptasią zajmuję się od dekady i na tym polu jestem laureatem wielu konkursów, między innymi jednej z edycji Wielkiego Konkursu National Geographic, Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego, Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Perły Polskiej Przyrody, czy konkursu Leśne Fotografie. Moje zdjęcia publikowane były również w czasopismach fotograficznych i na portalach tematycznych.

Fotografowanie przyrody to tzw. białe łowy, które pozwalają fotografowi/łowcy w sposób bezkrwawy „ustrzelić chwilę” czy „złapać” gatunek.

Wystawa trwa do końca marca 2023 r.

Serdecznie zapraszamy!