Marta i skarby - zajęcia plstyczne w Filii nr 9
2023-03-17 15:18:00

ul. Wodeckiego 2
tel. 32 475 25 52

Uczniowie klasy III SP 21  w Jastrzębiu-Zdroju wzięli udział w zajęciach w ramach projektu „Czytam Sobie”. Zajęcia odbyły się na podstawie książki Wojciecha Widłaka „Marta i skarby”. Dzieci wysłuchały treści książki, poznały historię Marty i jej wuja Damazego. I tutaj zadajemy sobie pytania, co to takiego jest ów skarb, czy jest nam w życiu potrzebny. I czy podobnie, jak początkowo Marta, która dowiaduje się, jej wuj skonstruował wynalazek, dzięki któremu możemy odnajdywać skarby – że będzie szczęśliwa?, jeśli uda się jej odkryć nieznane skarby (rzeczy materialne) – czuje się bardzo rozczarowana, kiedy potem odnajduje kredki, blok, jej wujek stary medal. Aż w końcu okrywa przy pomocy tego wynalazku – że SKARB to przede wszystkim drugi człowiek, nie rzeczy materialne.

Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat, co zrobić z odnalezionymi „skarbami” materialnymi nie należącymi do nas, podczas gdy dla innych to ich „wielki skarb”.

Podczas zajęć dzieci, niczym w filmowym kadrze narysowały swoje „skarby” i zaprezentowały przed swoimi kolegami i koleżankami z klasy i objasniły dlaczego te „skarby” a nie inne.