Największe górskie tragedie – spotkanie z Maciejem Pierą
2023-03-22 15:02:00

14.04.2023 r.  godz. 18:00

Gościem pierwszego spotkania w ramach projektu LITERATURA NA WYŻYNACH 14 kwietnia był Maciej Piera autor książki Siła przetrwania. Największe górskie tragedie. Nasz gość prowadzi kanał na You Tubie https://www.youtube.com/@Szczytomaniak/, na którym opowiada o swoich górskich wyprawach oraz przybliża tragiczne losy wypraw w najwyższe góry świata.

Spotkanie nawiązywało do ostatniej wyprawy Wandy Rutkiewicz na Kanczendzongę, które miało swój smutny finał. Gość Biblioteki opowiedział o historiach ludzi, którzy realizując swoje górskie pasje znaleźli się w śmiertelnym zagrożeniu, odpowiadał na pytania dotyczące przyczyn największych tragedii górskich i tego, czy można było ich uniknąć.

Spotkaniom towarzyszy akcja Pozwól sobie poczytać książkę, podczas której czytamy książki zaproszonych gości w specjalnie przygotowanej scenografii.

Na spotkaniu można było kupić książkę autora z autografem bądź dedykacją.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Projekt dofinansowany w ramach programu "Patroni Roku"