W marcu Filia nr 10 poleca
2023-03-27 13:34:00

ul. Reja 6

Jak z audiobookami być za pan brat ?!

Trik 1: WYBIERZ KSIĄŻKĘ

Na początek wybierz książkę z gatunku, który naprawdę lubisz, najlepiej jeden z bardziej popularnych tytułów lub jeden z ulubionych klasyków tak, by z łatwością móc wsłuchać się w jej fabułę, taki, który lubisz najbardziej i czujesz, że przypadnie Tobie do gustu. Do słuchania sprawdza się przede wszystkim beletrystyka, najlepiej książki gatunkowe, np. kryminały lub thrillery

Trik 2: DOBIERZ LEKTORA

Kiedy już wybierzesz audiobooka czas na najważniejszy test, czyli moment, by sprawdzić, czy głos lektora przypadnie nam do gustu. Nie ma nic gorszego od książki czytanej głosem, który drażni lub odpycha, więc warto przetestować głos czytającego zanim wciągniemy się w historię i nie będzie odwrotu.

Trik 3: SŁUCHAJ PODCZAS OBOWIĄZKÓW DOMOWYCH

Gotowanie, sprzątanie, zmywanie, prasowanie, podróż do pracy… Ot, proza życia i domowych obowiązków, która odrywa nas od ulubionego hobby. Audiobooki potrafią jednak wszystko odmienić i sprawiają, że te zmarnowane godziny upływają szybko i przyjemnie, a do tego pożeramy kolejne książki.

Trik 4: SŁUCHAJ KRÓTKIMI FRAGMENTAMI

Lekturę można przerwać w każdym momencie, zapauzować, sprawiając, że nasza wyobraźnia dłużej będzie wokół tej opowieści krążyć. Takie przerwy pozwalają też skupić się konkretnie na słuchaniu, utrzymując naszą uwagę na dłużej.

Trik 5: SŁUCHAJ PRZED SNEM

Nic bardziej relaksującego jak audiobook nocną porą. Bez zapalania światła, nie męcząc wzroku możemy zanurzyć się w historii, słuchając opowieści jak za dawnych lat.