Wielcy Niewidzialni – spotkanie z Wojciechem Fuskiem
2023-03-28 11:34:00

20.04.2023 r.  godz. 18:00

Projekt LITERATURA NA WYŻYNACH inspirowany jest sylwetką Wandy Rutkiewicz. Skupiamy się na jest życiu i górskich sukcesach. Jednak historie górskich ekspedycji, to nie tylko opowieść o czołowej klasy wspinaczach, to także opowieść o ludziach, którzy są w ich cieniu a których funkcja jest bardzo ważna.

20 kwietnia nasz gość, Wojciech Fusek, opowiedział o takich właśnie bohaterach drugiego planu - lekarzach i ratownikach, bez których takie wyprawy nie byłyby możliwe. A także o najbardziej dramatycznych wypadkach, o granicach ludzkiej wytrzymałości, codzienności we wspinaczkowych bazach i złotych latach polskiego himalaizmu, kiedy to obecność lekarza była czymś oczywistym.

Spotkaniom towarzyszy akcja Pozwól sobie poczytać książkę, podczas której odczytywane są fragmenty książek zaproszonych gości, w specjalnie przygotowanej scenografii.

Projekt dofinansowany w ramach programu "Patroni Roku"