Ponadczasowa klasyka

Mediateka
ul. Opolska 1b
tel. 32 470 11 83

Nie każdy z nas preferuje słuchanie muzyki klasycznej przez wielu uznawanej za nudną i niepotrzebną, pewnie dlatego, że dobrze jej nie znamy. Ma ona wiele zalet: usuwa zmęczenie, wspomaga koncentrację, rozwija inteligencję, zapobiega migrenom.

UWAGA: pomaga w uczeniu się – w tym najlepsza to barokowa (Vivaldi, Bach, Telemann), która utrzymana jest w rytmie 60 uderzeń na minutę (szybciej przyswajamy treści dzięki wysokim częstotliwościom pobudzającym mózg do intensywnego działania).

Jest ponadczasowa – utwory powstałe wieki temu nie zmieniły się chociaż czasami wykonywane są w nowych aranżacjach to jednak oryginalne wersje cieszą się popularnością.

Jest różnorodna więc każdy słuchacz z całą pewnością znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.

Proponujemy wybrać to „coś” z bogatych zasobów muzyki klasycznej dostępnych „od ręki”  w Mediatece.