Filia nr 9 poleca w maju
2023-05-02 08:48:00

Wodeckiego 2

tel. 32 475 25 52

Filia 9 poleca państwu na majówkę i nie tylko pełne ciepła, miłości i rodzinnych tajemnic książki młodej pisarki z naszego miasta – Agaty Sawickiej.

Pani Agata jest miłośniczką literatury obyczajowej z historią w tle. Interesuje się pochodzeniem i losami swojej rodziny pochodzącej z Wołynia.

Debiutowała w 2020 roku serią „Dwór w Zaleszycach”, na którą składają się:

• Niespokojne serca”,
  • „Poplątane ścieżki”,
  • „Niebo po burzy”.

To opowieść o losach 3 pokoleń. Inspiracją do powstania jednego z wątków tej powieści była historia prababci autorki - Mili, która została wywieziona do obozu koncentracyjnego i na roboty przymusowe.

Inne jej książki to „I znów zaświeci słońce”, „Jeszcze jedna szansa”.  W przygotowaniu powieść z rozbudowanym wątkiem historycznym, opowiadająca o wojennej miłości Polki i Ukraińca na Wołyniu i sile przyjaźni.

Przy okazji obchodów 60-lecia Miasta i 75-lecia Biblioteki zapraszamy państwa na spotkanie autorskie z panią Agatą Sawicką , które odbędzie się 11 maja o godz. 17.30 w Filii nr 9.

Serdecznie zapraszamy do lektury i na spotkanie autorskie