Tydzień Bibliotek 2023 w Filii nr 9 - zajęcia dla przedszkolaków
2023-05-29 09:41:00

ul. Wodeckiego 2

e-mail: filia9@biblioteka.jastrzebie.pl

Przedszkolaki z PP nr 16 w Jastrzębiu-Zdroju po raz kolejny odwiedziły Filię nr 9 w Tygodniu Bibliotek, który w tym roku przebiegł pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka”.

W ramach tegorocznych obchodów Biblioteka zorganizowała dla najmłodszych zajęcia literackie, plastyczne, a także turniej wiedzy o mieście i bibliotece.

Z okazji obchodów 60-lecia miasta Jastrzębia-Zdroju dzieci poznały historię jego powstania, symbole związane z naszym miastem, dzieje rycerza „rabusia” – Czarnego Jastrzębia i wykonały pracę plastyczną prezentującą jego sylwetkę.

Z kolei z okazji obchodów 75-lecia jastrzębskiej biblioteki najmłodsi dowiedzieli się, jak wyglądały początki powstawania instytucji. Poznali również drogę, jaką przemierza książka od momentu przyjęcia jej do biblioteki, poprzez nadanie jej nr inwentarzowego, aż po wypożyczenie przez czytelnika. Dzieci dowiedziały się również, czym jest księga inwentarzowa księgozbioru biblioteki i jak się zmieniała na przestrzeni lat.