"Natura nie uczyniła nikogo niewolnikiem" – Toni Morrison „Odruch serca”
2012-04-17 09:22:00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

24.04.2012r. godz. 18:00

Podczas trzeciego (już) spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 24.04.2012r. w Bibliotece Głównej, zebrani dyskutowali nad „Odruchem serca” noblistki – Toni Morrison. Powieść ta, to wzruszająca opowieść o czterech kobietach w epoce amerykańskiego kolonializmu. Zdaniem Klubowiczów „Odruch serca” nie był łatwą lekturą, a to za sprawą wielotorowej narracji, która utrudniała odnalezienie się w fabule. Różnorodność poruszanych kwestii, związana była z tym, że każdy z zebranych zwrócił uwagę na inny problem. Podczas dyskusji zostały poruszone tematy, dotyczące miłości, równości, wolności, religii, tolerancji. Wątki te dotyczyły nie tylko świata przedstawionego w lekturze, ale również otaczającej nas rzeczywistości.

Na kolejne spotkanie, podczas którego omawiana będzie książka Marcina Prokopa i Szymona Hołowni „Bóg, kasa i rock’n’roll”, zapraszamy22.05.2012r. o godz. 18.00.

Dyskusyjny Klub Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek skierowany do poszukiwaczy literackich przygód, to miejsce dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najciekawszych książek, to ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja. DKK to również ciekawa forma na spędzenie wolnego czasu i doskonała okazja do poznania nowych osób.