Piknik z Biblioteką
2012-04-24 09:27:00

Park Zdrojowy - "Masnówka"
12.05.2012r., godz. 16:00

12 maja w Masnówce odbył się Piknik z Biblioteką organizowany w ramach Drzwi Otwartych Biblioteki 2012 - Biblioteka ciągle w grze!
Gośćmi Biblioteki byli: Ewa Wachowicz – producentka telewizyjna, prezenterka oraz autorka książek kulinarnych, Nikolina Rudol – debiutująca jastrzębska pisarka, Dariusz Rekosz – pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży, oraz Maciej Gucik – klawiszowiec i akordeonista z Jastrzębia-Zdroju.
Spotkanie prowadził dziennikarz Radia 90 – Arkadiusz Żabka. Zaproszeni goście opowiadali o swojej twórczości. Tematy rozmów krążyły m.in. wokół literatury dla dzieci oraz nieistniejącego już Muzeum Hansa Klossa w Katowicach, ale także wokół polskiej kuchni tradycyjnej i śródziemnomorskiej. Nie zabrakło również nawiązania do piłki nożnej i zbliżającego się Euro 2012. Na zakończenie imprezy odbył się koncert Macieja Gucika.
W programie Pikniku z Biblioteką znalazły się także pokazy szczudlarskie, kiermasz książek oraz twórcze zabawy i animacje dla dzieci.