Spotkanie z Siostrą Anastazją
2012-05-02 09:31:00

8.05.2012r., godz. 18:00

W pierwszym dniu Drzwi Otwartych Biblioteki w godzinach popołudniowych do jastrzębskiej Biblioteki zawitała siostra Anastazja Pustelnik – „Pierwsza Kucharka Rzeczpospolitej” – jak została określona kilka lat temu przez tygodnik „Gość Niedzielny”.
Siostra ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości na co dzień gotuje dla krakowskich jezuitów i to dzięki im i ich wydawnictwu przepisy siostry Anastazji stały się bestsellerami nie tylko na rynku polskim. W 2001 roku pojawiła się jej pierwsza książka – 103 ciasta siostry Anastazji. Od tej pory każda kolejna publikacja wzbudza ogromne zainteresowanie. Spotkanie z siostrą Anastazją było związane z ukazaniem się jej najnowszego poradnika – 143 przysmaki siostry Anastazji.
Podczas wizyty w Bibliotece siostra Anastazja zdradziła tajniki swoich wypieków i recepty na dobre potrawy. Przekazała wiele mądrości życiowych stosowanych w zarówno w kuchni, jak i życiu codziennym. Uchyliła rąbka tajemnicy związanej ze snami o cistach, ukochanych serniczkach, a także wyjaśniła dlaczego numer 13 jest dla niej szczęśliwy. Siostra Anastazja i jej fenomenalne przepisy są przykładem harmonijnego połączenia tradycji z nowoczesnością.
Uczestnicy spotkania mogli nie tylko posłuchać opowieści zaproszonego gościa, ale również zakupić jej książki i zdobyć autograf.