ŁUKASZ JAROSZ - spotkanie autorskie dla młodzieży
2015-10-05 09:50:00

16.10.2015r. godz. 9:00

W niezwykłej atmosferze upłynęło piątkowe spotkanie z Łukaszem Jaroszem zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W spotkaniu wzięła udział młodzież gimnazjalna, która z dużym zainteresowaniem wysłuchała tego co autor ma do powiedzenia na temat swojej twórczości. Niespodzianką było odtworzenie kilku utworów muzycznych, do których tekst napisał poeta. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem gościa, któremu zgotowali owacje na stojąco.
Spotkanie współorganizowane było z Fundacją Wisławy Szymborskiej.

Łukasz Jarosz - ur. 1978r. poeta, perkusista, wokalista i autor tekstów grup Lesers Bend, Chaotic Splutter, Mgłowce. Łukasz Jarosz jest laureatem wielu konkursów poetyckich, m.in. im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, im. Rafała Wojaczka, im. Rainera Marii Rilkego. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym", „Gazecie Wyborczej" i „Twórczości".
Za zbiór wierszy „Pełna krew” otrzymał Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej w 2013r.

Zobacz galerię zdjęć.