Miłośnik sacrum spotyka dwumetrowe profanum - "Bóg, kasa i rock'n'roll" Sz.Hołownia i M.Prokop
2012-05-14 09:34:00

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

ul.Wielkopolska 1a

22.05.2012 r., godz.18.00

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 22 maja, dotyczyło najnowszej książki  Marcina Prokopa i Szymona Hołowni – „Bóg, kasa i rock’n’roll”. Lektura zainspirowała uczestników do niezwykle trudnych i interesujących rozmów na temat: wiary i zwątpienia, Państwa i Kościoła, powołania i ateizmu. Książka „Bóg, kasa i rock’n’roll” skłoniła klubowiczów do refleksji nad światem mediów, popkulturą i kondycją człowieka we współczesnym społeczeństwie. Rozmowa Szymona Hołowni i Marcina Prokopa zawarta w książce doskonale wpisała się w specyfikę Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania zebrali się uczestnicy o różnych poglądach, aby w miłej atmosferze porozmawiać na rozmaite tematy i podzielić się własnymi przemyśleniami.

Na kolejne spotkanie, podczas którego omawiana będzie książka Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory "Listy na wyczerpanym papierze" zapraszamy 19.06.2012 r. o godz. 18.00.

Dyskusyjny Klub Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek skierowany do poszukiwaczy literackich przygód, to miejsce dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najciekawszych książek, to ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja. DKK to również ciekawa forma na spędzenie wolnego czasu i doskonała okazja do poznania nowych osób.