DZIEŃ DZIECKA Z BIBLIOTEKĄ
2012-05-21 09:36:00

Park Zdrojowy i Dom Zdrojowy
01.06.2012r., godz. 16:00

Pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia” przebiegł zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną Dzień Dziecka. Impreza ruszyła 1 czerwca punktualnie o godzinie 16-tej. Mimo deszczowej pogody występy i zabawy na terenie Parku Zdrojowego przebiegły bez żadnych zakłóceń. Dzieci zostały przywiezione na miejsce specjalnie zorganizowanymi na ten dzień BAJKOBUSAMI - kolorowymi autobusami udostępnionymi dzięki uprzejmości Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju.
Dzień Dziecka z Biblioteką rozpoczął się głośnym czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Tym razem w roli czytających wystąpili przedstawiciele rodzimych mediów.
Chwilę później na deskach sceny Domu Zdrojowego stanęli znani Jastrzębianie, którzy jak co roku, wcielili się w role bajkowych postaci. „Miś uszatek i przyjaciele” – bo taki tytuł nosił spektakl, wniósł wiele radości i uśmiechu wśród dzieci. Najważniejsze było jednak to, że nie tylko widzowie, ale również sami aktorzy świetnie się bawili.
Na spektaklu się jednak nie skończyło! Zaraz po zakończeniu inscenizacji na scenie pojawił się teatr uliczny „Na walizkach” rozweselając zebraną widownię swoją „Beczką śmiechu”. Całą imprezę uświetnił występ zespołu instrumentalnego „Concerto Luciano”, który sięgnął do zróżnicowanego repertuaru, bawiąc publiczność również rockowymi utworami.
Biblioteka postarała się oczywiście, aby przez cały czas trwania występów głównym bohaterom dnia – dzieciom – nie nudziło się. Zabawy kreatywne, warsztaty plastyczne, galeria malarstwa na sztalugach. Każde dziecko mogło rozwijać swoje zainteresowania, jak również spróbować czegoś nowego w specjalnie przygotowanych do tego namiotach. Ogromnym zainteresowaniem na świeżym powietrzu cieszył się również artystyczny pokaz baniek mydlanych.
Dzień Dziecka w Parku Zdrojowym zakończył się późnym popołudniem, a dzieci zostały odwiezione BAJKOBUSAMI.

Impreza realizowana była w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.