„Czytanie łączy pokolenia”
2012-05-25 09:38:00

Imprezy odbywające się w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece
Biblioteka Główna, ul. Wielkopolska 1a
01-06.06.2012r.

Pierwszy tydzień czerwca upłynął pod szyldem XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – „Czytanie łączy pokolenia”.
Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała w związku z tym szereg spotkań, których celem było rozpowszechnienie tradycji czytania najmłodszym. W poniedziałek przedstawiciele Straży Pożarnej  i Policji z naszego miasta czytali dzieciom „Bajeczki Misia Uszatka”. Tego samego dnia, po jastrzębskich drogach kursowały „Rozczytane Bajkobusy”, gdzie dzieci mogły wysłuchać wielu bajek. Następnego dnia miało miejsce uroczyste pasowanie na czytelnika Biblioteki. Środa była dniem "Książkolubków", które w różnych częściach miasta czytały głośno bajki oraz zachęcały do aktywnego uczestnictwa w życiu Biblioteki. Również tego dnia działalność przy Bibliotece rozpoczął Klub Czytających Rodzin. Czwartek rozpoczął się spotkaniem autorskim z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, laureatką nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, autorką książek dla dzieci. Po południu dzieci mogły uczestniczyć w zabawach rodzinnych w języku angielskim – „Malowane bajeczki Misia Uszatka.”
W trakcie trwania tego tygodnia (1-6 czerwca) na „Masnówce” w Parku Zdrojowym odbywały się twórcze zabawy i warsztaty pn.: „Zakątek baśniowy” i „Zabawy Misia Uszatka.”