WAKACJE Z BOLKIEM I LOLKIEM - WARSZTATY EDUKACJI KULTURALNEJ
2012-06-18 09:49:00

Biblioteka Główna oraz Filie
02.07-31.08.2012r.

W ramach projektu "Wakacje z Bolkiem i Lolkiem - warsztaty edukacji kulturalnej" realizowane były różnego rodzaju warsztaty artystyczne, animacyjne, sportowe oraz edukacyjne. Dzieci świetnie się bawiły podczas zabaw tematycznych, akademii sportu, zajęć plastycznych oraz na pokazach filmowych.
W czasie trwania projektu odbyły się również warsztaty animacji poklatkowej, warsztaty dziennikarskie, impreza finałowa na zakończenie wakacji „Letnia olimpiada z Bolkiem i Lolkiem”, dla najbardziej wytrwałych uczestników warsztatów przygotowano niespodziankę w postaci wycieczki do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Zobacz galerię zdjęć z warsztatów

W dniach 6 i 8 sierpnia 2012r. w Bibliotece odbyły się warsztaty dziennikarskie prowadzone przez dziennikarza Radia 90'. W czasie trwania dwudniowych zajęć uczestnicy zapoznali się z pracą dziennikarza. Warsztaty były także okazją do zdobycia praktycznych umiejętności przydatnych w tym zawodzie, np. przeprowadzanie wywiadów i montaż gotowego materiału.

Zobacz galerię z warsztatów dziennikarskich

W dniach 27 – 28 sierpnia 2012 roku w Bibliotece miały miejsce warsztaty animacji poklatkowej, które odbyły się w ramach projektu ,,Wakacje z Bolkiem i Lolkiem – warsztaty edukacji kulturalnej”. Uczestnicy dwudniowych warsztatów mogli zapoznać się z techniką i metodą tworzenia filmów animowanych. W trakcie warsztatów uczestnicy podzieleni na grupy sami tworzyli krótkie filmy animowane na podstawie wspólnie wypracowanego scenariusza. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, którzy licznie stawili się na zajęciach.

Zobacz galerię zdjęć z warsztatów animacji poklatkowej

„Letnia olimpiada z Bolkiem i Lokiem” pod takim hasłem 31 sierpnia br. odbyła się impreza finałowa w Parku Zdrojowym, kończąca cykl wydarzeń odbywających się w ramach projektu ,,Wakacje z Bolkiem i Lokiem – warsztaty edukacji kulturalnej”. Uczestnicy „olimpiady” licznie stawili się o godz. 10:00 przed Filią nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Podzieleni na drużyny rozpoczęli grę w podchody, która nawiązywała do filmu ,,Bolek i Lolek wyruszają w świat. Olimpiada” przestrzegając przy tym zasady fair play takich jak na prawdziwych igrzyskach olimpijskich. Zawodnicy mieli do pokonania 5 punktów będących jednocześnie stolicami państw, w których organizowane były igrzyska olimpijskie. Na poszczególnych punktach trzeba było wykonywać różne zadania sprawnościowe, np. kręgle w Paryżu, chodzenie na czas w Rzymie czy też gra w żabki w Londynie oraz należało poprawnie odpowiedzieć na jedno pytanie z tematyki olimpijskiej. Na zakończenie rozgrywek wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do „Kuchni olimpijskiej” na poczęstunek oraz otrzymali upominki-niespodzianki.
„Letnia olimpiada z Bolkiem i Lokiem” sprawiła wielką radość młodym uczestnikom, którzy oprócz podchodów uczestniczyli również w imprezach towarzyszących takich jak warsztaty plastyczne, seanse bajkowe oraz karaoke i twórcze zabawy na świeżym powietrzu.

Zobacz galerię z letniej olimpiady

* Projekt „Wakacje z Bolkiem i Lolkiem – warsztaty edukacji kulturalnej” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z Biblioteką, dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój