Filia nr 7 w styczniu poleca
2023-12-28 11:09:00

ul. Cieszyńska 101
e-mail: filia7@biblioteka.jastrzebie.pl

W styczniu Filia nr 7 poleca powieść Barbary Wysoczańskiej, która wzbudza ogrom emocji i sprawia, że tej historii nie chce się odłożyć na później. Jej tytuł to Cena wolności. Główną bohaterką jest Klara Tyszkowska, której przyszło żyć w roku 1904, kiedy to kobiety miały dość ograniczone prawa. Mimo to, młoda buntowniczka udziela się na łamach magazynu "Bluszcz", w którym głosi swoje feministyczne poglądy  oraz bierze udział w nielegalnych wiecach.  Gdy jej przyjaciel Jędrzej  zostaje aresztowany, Klara postanawia zrobić wszystko, żeby mu pomóc. Jednak nie zdaje sobie nawet sprawy jakie konsekwencje będzie mieć cena wolności jaką zdecyduje się zapłacić, aby uwolnić chłopaka. Od tego czasu zdecydowanie jej życie jeszcze bardziej się komplikuje.

Serdecznie zapraszamy do lektury!