Filia nr 14 w styczniu poleca
2024-01-03 10:52:00

ul. Wyspiańskiego 10-12-14
e-mail: filia14@biblioteka.jastrzebie.pl

W styczniu zachęcamy do sięgnięcia po biografię „Kalina Jędrusik : opowieść córki z wyboru” Aleksandry Wierzbickiej i Mikołaja Milckiego

Aleksandra Wierzbicka i Kalina Jędrusik znały się ponad ćwierć wieku (Aleksandra poznała Dygatów jako mała dziewczynka). To o niej Jędrusik mówiła „córka”. To w jej ramionach zmarła. To ona znała aktorkę, piosenkarkę i ikonę PRL-u jak nikt inny. I to ona rzuca zupełnie nowe światło na barwne życie Kaliny Jędrusik.

Książkę o swojej drugiej matce nie chce nazywać biografią, woli określenie „opowieść” – o niezwykłej osobie i wydarzeniach, których była nie tylko świadkiem, ale również uczestniczką. Jest jedyną spadkobierczynią Kaliny Jędrusik. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i – jak Kalina – kocha zwierzęta.

Po raz pierwszy mówi o Kalinie tak dużo i tak intymnie. Szczerze i bez lukrowania opowiada Mikołajowi Milckiemu o Kalinie prywatnej, domowej, bez makijażu i bez blichtru, który towarzyszył jej przez całe życie.

Książka do wypożyczenia w Bibliotece Głównej oraz w Filii nr 2, 5, 10 i 14