Liczby, rekordy i statystyki - Filia nr 1 w styczniu poleca
2024-01-03 10:57:00

ul. Opolska 1b
e-mail: filia1@biblioteka.jastrzebie.pl

Liczby, rekordy, statystyki i matematyka stanowią fascynujący obszar wiedzy, który odzwierciedla porządek i strukturę naszego świata. Książki z tej dziedziny mogą zaintrygować zarówno pasjonatów matematyki, jak i tych, którzy chcą zgłębić tajniki zastosowań liczbowych w różnych dziedzinach.

• „Liczby nie kłamią” autorstwa Vaclava Smila to pasjonująca wyprawa, której celem jest odkrywanie faktów, prezentująca liczne ciekawostki związane z liczbami.
  • „Fascynująca matematyka” autorstwa Anne Royney to barwne i fascynujące kompendium wiedzy na temat dziejów królowej nauk - od najdawniejszej starożytności aż do czasów współczesnych.
  • „Krótka historia wielkich umysłów” Iana Stewarta to świetna lektura przedstawiająca życie, dokonania i tajemnice największych matematyków świata.

Zapraszamy do Filii nr 1 po wiele innych tytułów odnoszących się do „potęgi liczb”.