Mali Wielcy – Coco Chanel - zajęcia edukacyjne w Filii nr 10
2024-01-29 10:55:00

ul. Reja 6
e-mail: filia10@biblioteka.jastrzebie.pl

W 2024 biblioteka ruszyła z cyklem spotkań edukacyjnych „Mali wielcy”. Cykl przeznaczony jest dla klas trzecich szkoły podstawowej. Inspiracją do zajęć są książki autorstwa Maríi Isabel Sánchez Vegara, przedstawiające sylwetki sławnych ludzi. Podczas zajęć dzieci poznają sylwetki między innymi Steva Jobsa, Agaty Christie, Fridy Kahlo czy Astrid Lindgren.

Na pierwszych zajęciach przedstawiono sylwetkę Coco Chanel czyli Gabrielle Bonheur Chanel oraz scharakteryzowano epokę w której żyła. Opowiedziano m.in. jak Gabrielle uwolniła kobiety od gorsetów
i długich ciężkich sukien oraz masywnych obciążonych kwiatami kapeluszy, a za to wprowadziła do mody damskiej spodnie oraz sportowy styl. Można było również powąchać kultowe perfumy CHANEL N°5 wprowadzone na rynek ponad 100 lat temu. Po prezentacji i zapoznaniu się z tematem, dzieci miały możliwość pobawić się w kreatorów mody i z dostępnych  materiałów stworzyć kreację dla wybranego uczestnika grupy.

ZOBACZ GALERIĘ