Filia nr 10 w lutym poleca
2024-02-15 12:12:00

ul. Reja 6
e-mail: filia10@biblioteka.jastrzebie.pl

„Sprawa diabła” Andrzeja Jezach to wielowątkowa powieść, która zawiera w sobie sensację, historię, kryminał
i romans. Akcja rozgrywa się w Jaśle, mieście, które zostało niemal całkowicie zniszczone podczas wojny. Główny bohater, nadinspektor Norbert Matula postanawia przed emeryturą rozwiązać jeszcze sprawę, jaką
jest tajemnicza śmierć handlarza sztuką Hildebranda Gurlitta. Podczas swoich czynności trafia na inną
rzekomo samobójczą śmierć Starosty Jasła - Waltera Gentz. Oprócz dochodzenia poznajemy również historię miłości Zofii Kaczkowskiej i Rudolfa Simona, oraz ich związek z zaginionym autoportretem Rembrandta.

Autor łączy fikcję literacką z prawdziwymi wydarzeniami i autentycznymi postaciami z okresu II wojny światowej. Powieść opowiada o malarstwie, zaginionych obrazach ale również o wojnie, tęsknocie, bólu, miłości i nadziei.

Zachęcamy do lektury