"Chwila dla Jazzu" - wystawa fotografii Wojtka Korneta
2012-10-02 10:16:00

iblioteka Główna - Galeria "Pod Sową"

03-31.10.2012r.

W Galerii „Pod Sową” przez cały październik prezentowana będzie wystawa fotografii Wojtka Korneta pt.: „Chwila dla Jazzu”, w ramach projektu „Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION”*.

Wojtek Kornet – filozof z wykształcenia, zawodowo zajmuje się robieniem zdjęć. Specjalizuje się w fotografii reportażowej, ale także użytkowej. Jest autorem zdjęć w książeczce do płyty „Dark Eye” – najbardziej znanego polskiego trębacza jazzowego Tomasza Stańki. Wystawiał swoje zdjęcia w Nowym Jorku, Lublinie i Warszawie. "Moim żywiołem jest rzeczywistość, jej podpatrywanie, w końcu zatrzymanie w nieruchomych kadrach fotografii. Najbardziej dla mnie realną rzeczywistością jest ta, której podmiotem jest człowiek. Podczas obserwacji staram się być wrażliwym zarówno na szczegół, jak i kontekst, który dopowiada historię, komentuje ją lub nieoczekiwanie zaprzecza oczywistościom planu pierwszego. Priorytetem jest rejestracja dynamiki toczących się zdarzeń, jak i ich kontemplacja. Elementy takiego przeżywania rzeczywistości i obecnego w niej człowieka tworzą właśnie moje fotografie" – mówi o sobie autor.

Zobacz galerię zdjęć z wystawy

*Projekt „Edukacja przez muzykę czyli PAŹDZIERNIKOWE JAM SESSION” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z Biblioteką, dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.