Spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem
2012-10-02 10:17:00

"Masnówka" - Filia nr 2

ul. Witczaka 3a

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki  dnia 19.10.2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 2 odbyło się spotkanie z Jackiem Dehnelem -pisarzem, poetą, tłumaczem, laureatem wielu nagród literackich. Uczestnicy spotkania mieli doskonałą okazję do poznania twórczości autora „Lali”. Pisarz zaprezentował zebranym nie tylko swoje utwory poetyckie, ale również odczytał fragmenty niepublikowanych dotąd tekstów literackich. Jacek Dehnel z przyjemnością odpowiadał na stawiane przez czytelników pytania. Autor „Lali” w błyskotliwy i interesujący sposób opowiadał o swoim zamiłowaniu do zbierania „staroci” - starych fotografii, książek, sztućców itp. Uczestnicy spotkania mogli również posłuchać o malarskich doświadczeniach pisarza, o jego warsztacie literackim, rozwoju kariery, czy pisarskich planach na przyszłość. Mogliśmy dowiedzieć się także o prowadzonym przez pisarza blogu, na którym prezentuje interesujące artykuły z „Tajnego Detektywa” – pisma, które wychodziło w latach 30. ubiegłego wieku.

Galeria zdjęć ze spotkania

Rozmowę Jacka Dehnela ze Stanisławem Beresiem można zobaczyć TUTAJ.