Taka zima - zajęcia literacko-edukacyjne w Filii nr 9
2024-02-27 14:35:00

ul. Wodeckiego 2
e-mail: filia9@biblioteka.jastrzebie.pl

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 16 wzięły udział w zajęciach ekologicznych z cyklu „I Ty możesz zmienić świat: Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli”.

Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat zmian klimatu, które powodują, że „zima nie zawsze jest zimą”. Zmiany klimatyczne, wywołane w pewnym stopniu przez działalność człowieka oraz nadmierna emisja jednego z gazów cieplarnianych - dwutlenku węgla - do atmosfery, wpływają na globalne ocieplenie. Topi się lód na Antarktydzie, przez co wiele zwierząt traci swoje miejsce do życia. Brak pokrywy lodowej oznacza dla nich głód (szczególnie
dla białych niedźwiedzi). Jeśli się wspólnie postaramy, może zima wróci. Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania „Historia białego niedźwiedzia i dziewczynki o imieniu Gana”.

Na zakończenie zajęć wykonały prace plastyczne: „Ratujmy białe niedźwiedzie” i „Ratujmy drzewa”, które pochłaniają dwutlenek węgla - główną przyczynę ocieplenia klimatu.
Sadzimy drzewa, a nie wycinamy je, gdyż są to „mocarze” pochłaniający dwutlenek węgla!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ